• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 5620347 912 98+
  • 4545006 912 98+

 

کاربرد نرم افزارها به عنوان ابزاری برای افزایش سرعت و دقت در حوزه های مختلف صنعت ساختمان، تا کنون از جنبه های مختلف مورد توجه بوده است. کاربران طراح سازه، نرم افزارهای محاسباتی مختلفی را در چند دهه اخیر در کشور، در اختیار داشته اند و از این حیث توانمندی مناسبی در صنعت ساختمان ایجاد شده است. 

لیکن در مرحله رسم نقشه های اجرایی مبتنی بر محاسبات و طراحی سازه ای، که عملا به نوعی تولید محصول نهایی صنعت طراحی سازه محسوب می گردد، رویکردهای توسعه نرم افزاری از سابقه کمتری برخوردار است. با وجود نرم افزارهای ترسیم خودکار نقشه های اجرایی، هنوز بسیاری از زمینه های ایجاد بهبود در نرم افزارهای در دسترس همچون افزایش سرعت ترسیم، کنترل معیارهای طراحی و آرماتورگذاری به طور خاص مبتنی بر آخرین ویرایش های آیین نامه ها و مقررات ملی ساختمان، عدم وابستگی به سایر نرم افزارهای ترسیمی و نظائر آن، احساس می شود. لذا با هدف رفع برخی اشکالات و ارتقاء محسوس توان نرم افزاری در زمینه رسم خودکار نقشه های سازه ای با توجه به این زمینه های بهبود، نرم افزار امیدنگار توسعه یافته است.

امیدنگار، نرم افزاری در زمینه مهندسی عمران برای رسم خودکار جزئیات نقشه های اجرایی ساختمانی (تیر, ستون, دیوار برشی, پلان ستونگذاری, پلان تیر ریزی) است که با دریافت فایل محاسباتی سازه، با رعایت تمامی مفاد آیین نامه ای، با سرعت و سادگی قابل توجه، نقشه های تنظیم و دسته بندی شده از اجزای سازه را دقیقا منطبق بر استانداردهای نقشه کشی تولید  و مهندس ساختمان را در تهیه نقشه های اجرایی سازه یاری میکند.

 

چالش بهترین

  ادعای بهترین نرم‌افزار ترسیم نقشه در کشور چالش بزرگیست اما امیدنگار در ویرایش جدید 2.04.24 رقیبان را به آن فرا

ارائه نسخه جدید

اجرای تکنیک پردازش موازی در نسخه جدید امیدنگار سرعت پردازش را بطور چشمگیری افزایش داده است. ضمن اینکه خواسته‌های

بهبود قابلیتهای

تیم توسعه دهنده امیدنگار افتخار دارد که برای بهتر شدن محیط کاربری و قابل اعتماد شدن هرچه بیشتر نرم‌افزار، زوایای مختلف

نسخه جدید امیدنگار،

افتخار امیدنگار و برتری آن نسبت به رقبا، پاسخگویی پیوسته است به هرانتظار و خواسته‌ی تخصصی که از سوی اعضای خانواده بزرگ

بخش چهارم: فیلمهای آموزشی

فیلم آموزشی شروع کار با برنامه:


راهنمای ترسیم ستونها بصورت پویا (Dynamic):

 با قابلیت جدید اضافه شده در نرم‌افزار امیدنگار، این امکان برای کابران عزیز بوجود آمده که تیرهای متقاطع با ستونها در نمای ستونها بصورت کاملا واقعی ترسیم شوند. حتی شیب تیر نیز در این حالت بصورت واقعی ترسیم میشود.
در عین حال امکان ترسیم نمای ستونها با روش قدیمی نیز وجود دارد که در فیلم زیر نحوه ترسیم ستونها با هر دو روش جدید و قدیم آموزش داده شده است.


آموزش ساختن کادر عنوان جدید:

در نرم‌افزار امیدنگار این قابلیت وجود دارد که کادر عنوان اختصاصی دفاتر فنی و شرکتها، اضافه شده و شیت بندی در آنها انجام شود.
جزئیات نحوه اضافه کردن کادر عنوان جدید در فیلم زیر نمایش داده شده است.


راهنمای فارسی کردن عنوان دیتایلها در نقشه:

 یکی از قابلیتهای نرم‌افزار امیدنگار تغییر عنوان دیتایلها بصورت کاملا دلخواه میباشد. همچنین این امکان وجود دارد که عنوان دیتایلها را درصورت نیاز به فارسی تغییر دهید.
در فیلم زیر به سادگی مشاهده میکنید که چگونه میتوان عنوان دیتایلها را در نقشه فارسی نمود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عضویت در خبرنامه

ارتباط با ما در تلگرام

 

لینک کانال امیدنگار در تلگرام

https://t.me/omidnegarsoft

لینک گروه تخصصی امیدنگار در تلگرام

https://t.me/joinchat/Pzg4e...